3D Scanners Magic Mirror Face Skin Scope Spectrum Analyzer for PROMOTION
3D scanners magic mirror face skin scope spectrum analyzer for PROMOTION
Skype: coco81.lee
Langdi LD6021C portable skin analyzer ----Original Factory

Specifications:
1. Spectrum: RGB & UV
2. Diagnose facial problem, such as: spot, pore, pigmentation, wrinkle, acne etc.
3. Offer a set of diagnosis solution and medical suggestion treatment for poor skin improvement
4. Help to compare different skin conditions before and after care and treatment
5. distinguish the quality of cosmetics, afford advice on suitable cosmetics based on skin conditions
| Illumination (RGB) | 8,800 lux |
| Fluorescent tube life | 9000 h |
| Color temperature | 7200 K |
| Video output | NT |
| CPU/ Pentium 4 | 1 .8G H z |
| Computer & Monitor | OS: Windows XP or Windows 7 |
| N.W/G.W | 13kg/15kg |
| Dimension | 49cm*52cm*45cm (L×W×H) |
| Max Resolutions | 10megapixel |
| Hard Disk Space | 120GB |
| RAM | 2GB |
| Power Device Electrical motor | 48.5*44*50 cm |
| Camera | 1:1.7''CCD Digital Camera |
| USB | 2.0 Port |
| Electrical Requirement | AC 220V±10% 50Hz |
| Monitor 1280X800 pixels resolution with Power cart | AC in 220v (or 110v Switch able) |
| Environment Temperature |
10-35 °C |
Pictures Show:
Trading Fairs:
Langdi, comes from Germany, leading the global beauty technology.
In 1998, langdi entered into China market and found Shenzhen langdai Industrial development Co. ltd, Brand as “Langdi”, and the factory areas seized on 3000m2, and set up a Non-surgical medical Beauty Institute in Shenzhen hi-tech park and have manufacture base seized thousands of spaces, it is a collection of production, research and development and marketing as a whole large-scale modernization of private enterprises. As the development and expansion of the business, we have set the offices both in oversea and domestic, such as Singapore, Malaysia, Indonesia, Thailand and Vietnam, Hong Kong, and the products sell to South Korea, Japan, Europe and America and others countries etc.
1. 3 years warranty with lifetime free service and maintenance.
2. Free training for operation of the equipment in our company, which provided by our specialized training department.
3. On-line services, for example, technical consultancies provided by our skilled technique group concerning any question of the laser equipment, and after-sale maintenance and more.
4. OEM/ODM services are available. We have our own developing and design department and manufacturing line, which ensure your required beauty equipment.
5. professional after-sale service team, solve all the problem in time.
Any questions, welcome to contact us.
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
TNS Utv With EecNegotiableMOQ: 20 Sets
-
MultiFunction Facial Skin Analyzer And Age Test Machine SA8US$ 1 - 2MOQ: 1 Piece
-
Uv Aging Test Chamber Uv Testing Equipment Uv Test MachineNegotiableMOQ: 1
-
2024 7d Vmax Machine Anti Aging Machine Skin Tightening for Face BeautyUS$ 395 - 495MOQ: 1 Piece
-
Skin Lifting 2013 New Design Multi-Functional Beauty Equipment E-light+IPL+RF Machine Body Element Test Machine Anti-agingUS$ 1 - 3,600MOQ: 1 Piece
-
Compact Sauna MonacoPromote Skin Renewal and Reduce Aging SignsNegotiableMOQ: 1 Piece
-
Electronic Static Testing and Dynamic Testing Machine Fatigue Testing MachineUS$ 10000 - 40000MOQ: 1 Set
-
New Ice Cream Pasteurization Aging Machine Capacity 30L Automatic Milk Aging MachineNegotiableMOQ: 1
-
Hydro Testing Machine High Pressure Testing Pump Machine 100bar to 500bar Pressure Testing UnitUS$ 3000 - 9000MOQ: 1 Set
-
Low Price for Aging Test Machine/ Aging OvenUS$ 435 - 520MOQ: 1 Piece













