Slimming Capsule Cavitation Fat Belly Eliminator
Specifications
Cavitation fat belly eliminator1.Ultrasonic slimming machine
2.Beauty Equipment for solan
3.CE
slimming capsule Cavitation fat belly eliminator
1.vacuum+ RF,cavitation, multipolar RF for body,Quadrupole for face.
2,best loss weight,
3.Body slimming
4,high quality 2 year warrant.
the pictures of the slimming capsule Cavitation fat belly eliminator :
vacuum cavitation body slimming machine
the handle of the body slimming, cavitation+ lipo laser ,vacuum+rf ,RF.
slimming capsule Cavitation fat belly eliminator
The Operating interface :
Specification
| Name | vacuum cavitation body slimming machine |
| Voltage | 110/220V 50/60hz |
| Output power | Max 130W |
| Controller | 8 inches Touch Screen |
| Technology | Cavitation,Multipolar RF,vacuum |
| Frequency | RF:1MHz,Cavitation:40khz,AWT:12hz |
| RF temperature | 45°C-60°C |
| Certification | CE for Body Sculptor |
| Feature | Slimming,wrinkle removal,skin tightening and lifting. |
| Packing size | 70*45*45CM |
| Gross Weight | 15KG |
Packing & Shipping:
1,Packing:
1 set beauty equipment put in 1 foam box,then put into the Aluminum case.
Packing size:45*52*48CM
Gross Weight:20KG With Aluminum case.
2,Shipping:
1,express,can be send by DHL, FEDEX,UPS,EMS,TNT.etc..
2,air transport.
3,sea transport.
BIOINTE Light+Cavitation+RF weight loss machine
Certification
vacuum cavitation body slimming machine
Our advantage
1.We have our equipment factory and Professional sales center,we can control the quality and service.
2.We can accept low moq customized produce,such as MOQ 1-5 set small amouint can be customized.
3.The function ,design,brand,color, all can be customized as you want
4.Welcome OEM,ODM

FAQ
1,Q:Is equipment warranty?
A:yes, two - year warranty.
2,Q: If there are after-sales service?
A: yes, We provide a full range of after-sales service,if have any question,feel free to contact.
3,Q:Have the certification?
A: yes, currently has CE,ISO,BV,if you need Special requirements we can put the products sent to the detection to get the certification as you want.
Welcome&contact
If you want to know more info about this machine pls feel free to contact ,we are online 24 hours , your inquiry will be reply asap.Thank you.
vacuum cavitation body slimming machine
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
High Energy Density Professional Photoboimodulation Device, LED Light Whole Body Therapy MachineNegotiableMOQ: 1 Set
-
Advanced Diode Laser Hair Removal With Real-Time Skin CoolingNegotiableMOQ: 1 Piece
-
Portable SHR IPL Intense Pulsed Light Laser Elight Skin Tightening Beauty Equipment With 1-10Hz High FrequencyUS$ 1 - 3000MOQ: 1 Set
-
Latest Safety Vascular Remove Csa Approved Ipl Laser MachineUS$ 1 - 10,000MOQ: 1 Set
-
2016 New Style Globalipl Jet Skin Whitening Wrinkle Removal Oxygen Facial Machines Skin MoisturizingUS$ 1 - 10,000MOQ: 1 Set
-
Rechargeable Battery Facial BrushUS$ 1 - 18.66MOQ: 500 Pieces
-
1 HZ Lowest Price ND YAG Tattoo Laser Removal Machine Laser Machine For Tattoo Removal Freckles RemovalUS$ 1 - 1,850MOQ: 1 Set
-
Promotion! the Year-end Sales Affordable Diode Laser Hair Removal Machine PriceUS$ 3,000 - 7,000MOQ: 1 Set
-
2016 Manual Mini Derma Roller for Skin CareUS$ 2.5 - 10MOQ: 200 Pieces
-
Microcurrent Multifunction Facial Massager, Antiwrinkle Beauty ApparatusUS$ 10 - 13MOQ: 1000 Pieces






