Quickly Weight Loss Tips Perfect Slimming Machine
fat & weight loss body massage vibrator machine,Model No: B3
Applications:
1.Body slimming, reshape body line.
2.Reduce cellulite, stretch marks removal.
3.Localized fat removal, cellulite removal.
Specification
| Name | fat & weight loss body massage vibrator machine |
| Voltage | 110/220V 50/60hz |
| Output power | Max 130W |
| Controller | 8 inches Touch Screen |
| Technology | vacuum,BIOINTE Light,Cavitation,Multipolar RF |
| Frequency | RF:1MHz,Cavitation:40khz,vacuum |
| RF temperature | 45°C-60°C |
| Certification | CE for Body Sculptor |
| Feature | Slimming,wrinkle removal,skin tightening and lifting. |
| Packing size | 120*70*50CM |
| Gross Weight | 65KG |
Details Show:
There are two handpieces: Cavitation+RF, Biointe light+RF.
BIOINTE LIGHT : BIOINTE light therapy can act in a natural way by supporting regenerative and rebalancing capacities of body and therefore help body release its own healing potential.We use 640nm wavelength of BIOINTE light which is very helpful for cellulite reduce.
the cavitation and the rf head:
how to work?
Tow years guarantee and on-line service.Free repairing service,parts replacement is available during the guarantee time.Free repairing service,parts replacement is available during the guarantee time.
1.Packing:
1 set beauty equipment put in 1 foam box,then put into the Aluminum case.
Packing size:45*52*48CM
Gross Weight:20KG With Aluminum case.
2.Shipping:
1.express,can be send by DHL, FEDEX,UPS,EMS,TNT.etc..
2.air transport.
3.sea transport.
This production have get the CE authentication,and the European quality certification, so you can rest assured to buy. i think it can be take to beat all value for you.
1.We have our equipment factory and Professional sales center,we can control the quality and service.
2.We can accept low moq customized produce,such as MOQ 1-5 set small amouint can be customized.
3.The function ,design,brand,color, all can be customized as you want
4.Welcome OEM,ODM
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
Durable Stainless Steel Laser Hair Removal Machine With Medical-Grade MaterialsUS$ 2000 - 3000MOQ: 1 Unit
-
Rf Cavitation Vacuum Lipo Laser Slimming Machine Smooth Fatigue rf and Cavitation Slimming MachineUS$ 1 - 1000MOQ: 1 Set
-
Dollar Store Cheap Household Products AbraderUS$ 0.05 - 0.3MOQ: 200 Pieces
-
Large Small Petite Wooden Applicator for Facial&body WaxingUS$ 30 - 45MOQ: 10 Cartons
-
Multifunctional Wrinkle Remove Personal Use Cavitation With Great PriceUS$ 1 - 10,000MOQ: 1 Set
-
2016 Factory Sell Slimming Equipment With FDA for Salon Use Cavitation VacuumUS$ 1 - 5,000MOQ: 1 Set
-
CE Approval Waterproof Sonic Face and Body BrushNegotiableMOQ: 500 Pieces
-
Promotion!!! CE Approved Newest Cryo Lipolysis Body Slimming DevicesNegotiableMOQ: 1 Case
-
2015 Wholesale Cartridge Depilatory Wax Nitro Canada Hair WaxUS$ 0.8 - 1.3MOQ: 5000 Pieces
-
Vibrating Breast Massagers,enhancerUS$ 5 - 6.6MOQ: 1000 Pieces






