Ultrasound Cavitation Liposuction Machine Warhammer 40k
ultrasound cavitation liposuction machine warhammer 40k
Model:LBE-B2
Applications
Body shaping
Cellulite reduction
Skin tightening
Wrinkle removal
Skin surface smooth
Body circumference reduction
Specification
| Name | ultrasound cavitation liposuction machine warhammer 40k |
| Voltage | 110/220V 50/60hz |
| Output power | Max 130W |
| Controller | 8 inches Touch Screen |
| Technology | BIOINTE Light,Cavitation,Multipolar RF |
| Frequency | RF:1MHz,Cavitation:40khz,AWT:12hz |
| RF temperature | 45°C-60°C |
| Certification | CE for Body Sculptor |
| Feature | Slimming,wrinkle removal,skin tightening and lifting. |
| Packing size | 52*48*50CM |
| Gross Weight | 22KG |
Customer Experience
How to work?
Detail Show
Our Services
1) Warranty
We provide 2 years long warranty to customers.
2) Professional OEM/ODM Service
As we are a professional beauty machine manufacture in china, we can offer every distributor and dealer the OEM/ODM Service ,any advice from our customer there is hot welcome!
Certification
Packing & Shipping
1,Packing:
1 set beauty equipment put in 1 foam box,then put into the Aluminum case.
Packing size:45*52*48CM.Gross Weight:20KG With Aluminum case.
2,Shipping:
1,express,can be send by DHL, FEDEX,UPS,EMS,TNT.etc..
2,air transport.
3,sea transport.
Welcome&contact
If you want to know more info about this machine pls feel free to contact ,we are online 24 hours , your inquiry will be reply asap.Thank you.
I would like to recommend another selling well beauty machine in our market with the newest technology, if you are interested, pls click http://preview.china.cn/product/60332074814-217019848/portable_ultrasound_hifu_liposuction_machine.html
|
Name: Orange li Trade Manager: cn1500049979 Phone: 0086-13418115628 |
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
(5IN1) Ultrasonic Liposuction EquipmentUS$ 1 - 1,000MOQ: 1 Set
-
Ultrasonic Liposuction Equipment CavitationUS$ 1,100 - 1,200MOQ: 1 Unit
-
rf Ultrasonic Liposuction Equipment PriceUS$ 800 - 1,400MOQ: 1 Unit
-
Ultrasonic Liposuction Equipment Lipolysis Machine PriceUS$ 1 - 900MOQ: 1 Set
-
Multifunction Cavitation Lipo Ultrasonic Liposuction Machine Cryotherapy Machine Lipo Cryotherapy Ultrasonic Liposuction EquipmentUS$ 3,000 - 5,500MOQ: 1 Set
-
Ultrasound Therapy/cavitation Rf/ultrasonic Liposuction EquipmentUS$ 345 - 350MOQ: 1 Unit
-
6 in 1 Photon Galvanic Body Ultrasonic Liposuction EquipmentUS$ 25 - 35MOQ: 20 Sets
-
2016 Ultrasonic Liposuction Equipment Cavitation rf Beauty MachineUS$ 1 - 20,000MOQ: 1 Piece
-
2015 Newest Ultrasonic Liposuction Equipment Price With Medical CEUS$ 1 - 5,000MOQ: 1 Set
-
2014 Hot Selling Multifunction Beauty Equipment Ultrasonic Liposuction Equipment DesktopUS$ 1 - 6,000MOQ: 1 Piece









