Reducing Abdominal Machines




| Name | reducing abdominal machines |
| Voltage | 110/220V 50/60hz |
| Output power | Max 130W |
| Controller | 8 inches Touch Screen |
| Technology | BIOINTE Light,Cavitation,Multipolar RF |
| Frequency | RF:1MHz,Cavitation:40khz |
| RF temperature | 45°C-60°C |
| Certification | CE for Body Sculptor |
| Feature | Slimming,wrinkle removal,skin tightening and lifting. |
| Packing size | 52*48*50CM |
| Gross Weight | 22KG |
The work operational principle :
the factory show:
the the certificate of the cavitation machine:
welcome send inquiry or questions,we will reply you asap. reducing abdominal machines
Send Inquiry to This Supplier
You May Also Like
-
CE & ROHS Approved Cryolipolysis Cavitation Machine With 40K Ultrasonic & RF for Fat ReductionUS$ 1500 - 1700MOQ: 1 Set
-
Durable Stainless Steel Laser Hair Removal Machine With Medical-Grade MaterialsUS$ 2000 - 3000MOQ: 1 Unit
-
Rf Cavitation Vacuum Lipo Laser Slimming Machine Smooth Fatigue rf and Cavitation Slimming MachineUS$ 1 - 1000MOQ: 1 Set
-
Dollar Store Cheap Household Products AbraderUS$ 0.05 - 0.3MOQ: 200 Pieces
-
Large Small Petite Wooden Applicator for Facial&body WaxingUS$ 30 - 45MOQ: 10 Cartons
-
Multifunctional Wrinkle Remove Personal Use Cavitation With Great PriceUS$ 1 - 10,000MOQ: 1 Set
-
2016 Factory Sell Slimming Equipment With FDA for Salon Use Cavitation VacuumUS$ 1 - 5,000MOQ: 1 Set
-
CE Approval Waterproof Sonic Face and Body BrushNegotiableMOQ: 500 Pieces
-
Promotion!!! CE Approved Newest Cryo Lipolysis Body Slimming DevicesNegotiableMOQ: 1 Case
-
2015 Wholesale Cartridge Depilatory Wax Nitro Canada Hair WaxUS$ 0.8 - 1.3MOQ: 5000 Pieces


